Öne Çıkanlar
Anasayfa » Telefon » 2018 yılında esnek ekranlı telefonlar gelecek
2018 yılında esnek ekranlı telefonlar gelecek

2018 yılında esnek ekranlı telefonlar gelecek

telefon

LG, Flex adlı ilk esnek telefonunu sunmasının ardından dikkatini bükülebilen cihazlara verecek. Güney Kore elektronik devinin mobil ürün planlama başkanı Dr. Ramchan Woo, ‘düz ekranlardan sıkıldıklarını ancak bükülebilen cihazlara giden yolda daha çok fazla gelişme yaşanması gerektiğini’ belirtti.

SlashGear’a açıklamalarda bulunan Woo, 2018 yılında akıllı telefon sektörünün yüzde 40’ının esnek ekranlı cihazlardan oluşacağını öne sürdü.

Esnek cihazlara giden yolda en kritik faktörün batarya olduğunu belirten Woo, “Batarya olmadan telefonu yapamazsınız. LG Flex’in bataryasında her katmanı ayrı olarak tasarladık. Köşelerdeki basınç faktörünü düşük tuttuk ve batarya gcünü yoğunlaştırmayı başardık” dedi. Batarya tasarımında ‘Stack&Folding’ teknolojisi bukunan Flex, 3500 mAh gibi güçlü bir bataryaya sahip.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>