Öne Çıkanlar
Anasayfa » Teknoloji » Virgin Galactic ile 2015’te Uzaydayız
Virgin Galactic ile 2015’te Uzaydayız

Virgin Galactic ile 2015’te Uzaydayız

uzay

Bir süredir gerekli testlere ara vermek zorunda kalan Virgin Galactic, test uçuşlarını yeniden başlatıyor. Uzay turizmini başlatmak için yaptığı test uçuşlarına ara veren Virgin Galactic, söz konusu testlerin kısa bir süre içerisinde yeniden başlayacağını duyurdu.

İngiltere merkezli şirket, 2014 yılında uzay araçlarında kullandığı roket yakıtını ve araçların bazı özelliklerini değiştime kararı almıştı.

2004 yılında kurulan Virgin Galactic’in aldığı bu karar neticesinde uzay araçları 2014’te gerçekleşmesi planlanan deneme uçuşlarının çoğunu gerçekleştirememişti.

Virgin Galactic ile uzaya çıkmak için şu ana kadar yaklaşık 700 kişi rezervasyon yaptırdı. 250 bin dolar (560 bin TL) karşılığında rezervasyon yaptıranların arasında Ashton Kutcher, Russell Brand, Angelina Jolie, Leonardo DiCaprio ve Stephen Hawking gibi isimlerde bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>