Öne Çıkanlar
Anasayfa » Teknoloji » iPad ile Android arasındaki rekabet
iPad ile Android arasındaki rekabet

iPad ile Android arasındaki rekabet

android

Araştırma şirketi IDC’nin (International Data Corporation) yayımladığı yeni rapor, tablet piyasası büyüdükçe Android’in de payını artırdığını gösterdi. Yüzde 82’lik payla akıllı telefon piyasasını ‘esir alan’ Android, tabletin öncüsü ve uzun süre lideri olan iOS ile arasındaki farkı da açmaya başladı.

IDC raporunda, tablet piyasasının 2012’ye kıyasla 2013’te yüzde 50’den fazla büyüme gösterdiği belirtilirken, nakliyat oranı ise yüzde 53.5 artış yaşadı ve 221.3 milyon olarak gerçekleşti.

Android’in 2012’de yüzde 52 olan pazar payı bu yıl neredeyse yüzde 60’a ulaşırken, iOS yüzde 10’dan fazla eriyerek yüzde 45.6’dan yüzde 35’e geriledi. Küçük tablet rekabetinde Google Nexus 7 iPad mini’nin başarısını gölgelerken, payını yüzde 3.4’e yükselten Windows tabanlı Surface tabletler de Apple’dan az da olsa pay kapmayı başardı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>