Öne Çıkanlar
Anasayfa » Teknoloji » Bankalara Parmak İzi İle Giriş
Bankalara Parmak İzi İle Giriş

Bankalara Parmak İzi İle Giriş

parmak

İngiltere’de hizmet veren 2 banka, müşterilerinin parmak izleriyle sisteme giriş yapmalarına izin veren uygulamalarını kullanıma sundu.
Teknoloji şirketlerinin akıllı cihazlara getirdikleri parmak izi tanıma teknolojisi banka sektörünün de dikkatini çekmişe benziyor. İngiltere’de hizmet veren iki banka, müşterilerinin akıllı telefonlarını kullanarak yaptıkları banka işlemlerini için parmak izi tanıma sisteminin kullanıma girdiğini duyurdu.
RBS ve NatWest’in başlattığı uygulamanın bir de zorunluluğu var. Söz konusu uygulamayı akıllı telefonlarında kullanmak isteyen müşterilerin iPhone sahibi olması ve cihazlarının da Touch ID özelliğine sahip olması gerekiyor. Şu an için sadece iPhone 5s, 6 ve 6 Plus model akıllı telefonlarda kullanılabilen özellik siber güvenlik uzmanlarından geçer not alabilmiş değil. Bazı uzmanlar söz konusu teknolojinin güvenli olmadığını iddia ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>