Öne Çıkanlar
Anasayfa » Oyun » Kelime Bulma Makinesi

Kelime Bulma Makinesi

oyun

Kelime Bulma Makinesi

Kelime oyunu sevenlerin en gözde tercihleri Scrabble ya da Türkçe uyarlaması olan Kelimelik. Ancak bu tür oyunlar oynarken bazen karşılıklı iki oyuncu için de eldeki harfler ile kelime üretmenin mümkün olmadığı anlar vardır. Böyle durumlarda bir kelime bulucu uygulaması imdadınıza yetişebiliyor.

Kelimeler.Net üzerinde bulunan kelime bulma makinesi oyun oynarken elinizde bulunan karışık harflerden kolayca kelime üretebilme şansını size sunuyor. Üstelik bu kelime bulucu ücretsiz! Elinizde bulunan harfleri birinci kutuya girip ikinci kutuya da aradığınız kelimenin içerisinde geçmesini istediğiniz ifadeyi girdiğinizde sistem bütün kombinasyonları hesaplayarak sizin için en iyi puan alabileceğiniz kelimeleri türetip harf sayısına göre listeliyor. Eğer jokerli kelime bulucu istiyorsanız her bir joker karakterin yerine * girmelisiniz. Kelime bulucu online olarak çalışmakla beraber bedava erişebilirsiniz. Kelime bulucu mobil cihazlardan rahatlıkla erişilebilir. Gerek apk dosyaları çalıştıran Android, gerekse Iphone/Ipad üzerinden kelime bulucuya ulaşarak çalıştırabilirsiniz. Harften kelime bulucu uygulamalar çoğu yerde anagram olarak karşımıza çıkmaktadır. Kelime bulma makinesini Türkçe kelime bulucu anagram olarak nitelendirebiliriz.

Kelime bulucu kullanmak her ne kadar bir kelimelik hilesi gibi gelsede aslında oyunun kilitlendiği zamanlar için oyunu sıkıcı olmaktan ya da tamamlayamadan bitirmekten kurtaran bir anahtar niteliğinde.

Web sitesinde ayrıca istediğiniz hafler ile başlayan, istediğiniz harfleri içeren ya da istediğiniz harfler ile biten kelimeleri listeleyip inceleyebilirsiniz. Örneğin “j ile başlayan kelimeler”, “içserisinde ğ geçen kelimeler”, “ö ile biten kelimeler” gibi içeriklere ulaşabilirsiniz.

Daha önce harfkolik gibi alternatifleri kullandıysanız bu uygulama hız, bağlantı yapabilme, joker kullanabilme gibi özellikleri ile size daha işlevli gelecektir.

Tüm kelime oyunu severlere iyi eğlenceler dileyip kelime dağarcığı büyük geniş insanların daha etkili düşünce ve ifade becerilerine sahip olacaklarını belirterek yazımızı noktalayalım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>