Öne Çıkanlar
Anasayfa » İnternet » Küresel siber saldırıda Çalınan 2 milyon şifre
Küresel siber saldırıda Çalınan 2 milyon şifre

Küresel siber saldırıda Çalınan 2 milyon şifre

siber

ABD merkezli Trustwave siber güvenlik şirketi, Facebook, Google, Twitter, Yahoo ve diğer teknoloji firmalarının kullanıcılarına ait yaklaşık 2 milyon şifrenin hacker’ların eline geçtiğini duyurdu.

Çalınan şifrelerden 1.58 milyonunun giriş adı ve şifresi, 320 bin tanesinin de e-mail şifresi olduğu belirtildi.

CNN’nin verdiği bilgiye göre 21 Ekim’de başlayan ve devam ettiğinden şüphelenilen saldırıda en çok şifresi çalınan şirket Facebook oldu.

Chicago merkezli Trustwave’in açıkladığı verilere göre Facebook’tan 318 bin 121; Yahoo’dan 59 bin 549; Google’dan 54 bin 437; Twitter’dan 21 bin 708 ve LinkedIn’den 8 bin 490 şifre çalındı.

CNN’e açıklama yapan Trustwave analisti John Miller, ‘hacker’ların finansal işlemleri etkileyecek hesaplara ulaşmış olabileceğini ve daha denetimden geçirmedikleri sunucular bulunduğunu’ belirtti.

Facebook, LinkedIn ve Twitter, kullanıcılarını olası şifre çalınması konusunda uyardıklarını açıklarken, Google CNN’e yorum yapmayı reddetti. Yahoo’dan da bir açıklama gelmedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>