Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Yabancılara Sigorta Almak Mecburi

Yabancılara Sigorta Almak Mecburi

sağlık

Yabancılara Sigorta Almak Mecburi

Günümüzde yabancıların ülkemizde sorunsuz bir şekilde ikamet etmesi, yaşaması için alması gereken zorunlu oturma izni işleminden önce alması gereken yabancının zorunlu sağlık sigortası hizmeti bulunmaktadır. Bu yenilenen kanun ile zorunlu hale getirilmiş yabancıların güvencesini arttırması için hazırlanmış bir plandır.

Türkiye’de yaşamak isteyen yabancının öncelikli olarak sağlık sigortası yaptırması ve akabinde danışmanlık hizmeti veren kurum ile irtibat kurması gerekmektedir. Peki, yabancı sağlık sigortası yaptırmayı bilmiyorsa ne yapmalıdır? O zaman yabancı bu hizmeti sunan acentelerden profesyonel anlamda destek alabilir ve böylelikle uzman yardımı ile bu konularda yükselmiş olacaktır.

Yabancılara sağlık sigortası alanında kendini geliştirmiş, uzmanlaşmış ve profesyonel anlamda faaliyet gösteren bir firma arıyorsanız sizlere önerebileceğimiz bir kurum elbette var ama öncelikle gelinde şu kanun nasıl çıkmış ve neyi kapsıyor onu inceleyelim.

Nisan ayı itibariyle, Türkiye’de ikamet izni alan yabancılara, özel sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu getirildi. Bu uygulama, oturma izni için başvuru yapacak olanların yanı sıra Türkiye’de şu anda oturma izni bulunan 2 milyon 442 bin yabancıyı da kapsıyor. Sigorta şirketleri yaklaşık 1.5 milyar liralık ek prim üretim potansiyeli taşıyan bu pastadan pay kapmak için yeni ürünlerini tanıtmaya başladı. Geçen yılsonunda sağlık branşında 2.4 milyar liralık prim üretimi gerçekleştiren sektörün ‘yabancıya sigorta’ ile toplam hacmini yüzde 60 oranında artırması bekleniyor.

Yabancılara sigorta gerçekten de günümüzde yasalarında getirdiği zorunluluk ile çok önemli bir hale geldi. Özellikle yeni açılan sigorta acenteleri ise piyasada rekabeti arttıyor gibi görünse de rekabet her zaman doğal olarak iş anlamında olumlu getirileri olacaktır. Şimdi gelinde size bir firma önerelim bu firma bu sektörde uzun yıllardır hizmet sunmakla birlikte sunduğu hizmetlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve tatbik etmektedir. Ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara danışmanlık, iş takibi gibi hizmetler sunan firmamız yabancıların rahatı için günden güne çalışmakta ve hizmetlerine devam etmektedir.

İnternet sayfamızdan daha detaylı bir şekilde bilgiler alabilir ve bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Profesyonel anlamda hizmet sunan firmamızın kalitesinden yararlanmaya ne dersiniz? Bağlantıdan sitemize erişebilirsiniz.

Yabancılara sağlık sigortası: http://yabancilarasigorta.org/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>