Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » VİDALI KOMPRESÖR VE ÖZELLİKLERİ
VİDALI KOMPRESÖR VE ÖZELLİKLERİ

VİDALI KOMPRESÖR VE ÖZELLİKLERİ

VİDALI KOMPRESÖR VE ÖZELLİKLERİ

Dünyanın normal şartlar altında genel geçer bir basıncı vardır. Bilim ve teknolojinin ulaştığı düzeyde ise normal basıncın üstüne çıkılabilmektedir. Bu durum ise günlük yaşamın birçok gereksinimi olan alet ve makinelerin de yapılmasına yol açar.

Bunlardan biri de bir motor düzeneğinde çalışan kompresörlerdir. Kompresörün amacı mevcut havayı atmosferin bilinen normal basıncının üzerine çıkartarak sıkıştırma işlemini yapmaktır. Aslında yapılan iş havanın sıkıştırılmış halini bize sağlamasıdır. Bu da birçok işte fayda sağlamaktadır.

Pistonlu ve vidalı olarak iki kompresör çeşiti vardır. Vidalı kompresör deplasmanlı diye tabir edilen bir çeşit motorlu düzenektir. Bu kompresörler bir aşamalı, enjeksiyon sistemli, fan, çıkıntılı ve ikiz rotorlu olarak bir bütünlük içerisinde imal edilmektedir. Bu sistemde supap kullanılmaz. Vidalı kompresörlerdeki püskürtme işlemi ise enjeksiyonla yapılır. Bu da vida bünyesine doğru hedeflenmiş enjekte yağ sayesinde gerçekleşir. Havayı absorbe etmesi içinse bir filtre bulunur. Düzeneğe giren havanın kontrolünü ise hava emme düzenleyicisi halleder.

Vidalı kompresöre ihtiyaç duyuyorsanız, çeşitli özelliklerde ve uygun fiyatlarda satış yapan bir firma önermek istiyorum. Cpkompresor.com ‘dan, havalı kompresör kategorisindeki vidalı kompresör çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Farklı serilerdeki değişik özelliklerde ihtiyacınıza uygun vidalı kompresörlerden birini tercih edebilirsiniz. Sessiz çalışması, güçlü performansı, bakımının kolay olduğu, uzun ömürlü olmasını sağlayan dayanıklı imalatı, çok farklı sektörlerde uygulanabilme özelliğiyle, bu firmanın ürünlerinden çok memnun kalacaksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>