Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » VAJİNİSMUS KÂBUSUNUZ OLMASIN!

VAJİNİSMUS KÂBUSUNUZ OLMASIN!

VAJİNİSMUS KÂBUSUNUZ OLMASIN!

 

Vajinismus cinsel ilişkiye girememe durumudur. Detaylı bir şekilde vajinismus nedir denirse; kadınların kendilerini cinsel birleşime hazır hissetmedikleri ya da isteseler de vajina içindeki kasların cinsel birleşime izin vermemesinin ortaya çıkması halidir. Böyle durumlarda kadınlar evli olsalar da bakire olurlar. Çünkü vajina cinsel birleşime izin vermez. Genel anlamda bu durum çok fazla meydana gelmese de toplumun bir kısmında görülmektedir. Durum böyle olunca eşler arasına soğukluk girmekte ve maalesef ayrılıkla bile sonuçlanmaktadır. Hastalık hakkında geniş bilginin yer aldığı bir site hastalığın a’dan z’ye bütün detaylarını anlatıyor.

Vajinismus tedavisi hastanın iyileşmek istemesi ile doğru orantılıdır. Çünkü hasta bu durumu daha çok psikolojik açıdan yenmeyi istemelidir. Cinsel birleşim korkusunu yenmek isteyen hastaların öncelikle alanında uzman bir psikolog ile görüşmesi gerekmektedir. Uzman bir psikolog hastasını psikolojik açıdan cinsel birleşime hazırlamalıdır. Bilindiği gibi zorlu bir süreç olan bu tedavide eşler birbirlerini yalnız bırakmamalıdır. Bu dönemde erkek partner gereken özeni göstermeli ve eşine destek olmalıdır. Kadın için bir hayli yoğun olan tedavi dönemlerinde olumlu sonuç alınması için kadınların kendilerine hazır hissetmesi önemlidir. Kendisini acıya ve kızlık zarının patlamamasına şartlandıran bireyler bu durumdan istedikleri sonucu alamayacaktır.

Küçük küçük ev egzersizlerinin yapılmasının parmakla vajina egzersizleri yapılmasının önemine dikkat çeken uzmanlar bunu da yapamayan kişilerin kendi gözetimlerinde seanslar halinde cinsel birleşime hazırlandığını belirtiyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>