Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Ürünleriniz Avrupa’da Serbestçe Dolaşsın

Ürünleriniz Avrupa’da Serbestçe Dolaşsın

CE Belgesi

Ürünleriniz Avrupa’da Serbestçe Dolaşsın

Elektrikli ürünlerin Avrupa Birliği ve birlikle uyum sürecindeki ülke piyasalarında serbestçe dolaşabilmesi için gerekli olan ve üretici firmanın temel gereklilikleri sunduğunu belirten CE belgesi ibaresidir. Ancak bu belge bir çok yasal yükümlülüğü beraberinde getirmektedir.

 

CE belgesi için ilk aşama araştırma ve tespittir. Bu aşamada ürünün sahip olduğu teknik özellikler belirlenir ve CE kapsamına giren direktifler belirlenir ve bu direktiflere uygun standartlar tespit edilir.

 

Test ve Kontrol Süreci

Bu süreçte önceki aşamada belirlenen direktifler doğrultusunda çıkarılan yol haritası izlenir. Uygun koşullarda cihazın risk analizi yapılır ve normlara uygun olarak kullanım klavuzu hazırlanır. Yüksek riskli ürün gruplarında yetkili firmalardan ek raporlar alınması gerekli olmaktadır.

 

Bu sürecin sonunda ise teknik dosya hazırlanır ve uygunluk beyanı yayınlanır. Bu süreçteki en önemli adım şüphesiz EMC testi. Bu testi yapacak kurumun mutlaka laboratuara sahip olması ve uzman personel çalıştırması gerekmektedir.

 

Emc Testi Nerelerde Yaptırılabilir?

Ege Test Center Ege ve Akdeniz bölgesinde tüm üreticilere hizmet veren tek firma özelliğine sahiptir. Ayrıca istihdam ettiği personelin uzmanlığına verdiği önem ile farkını ortaya koymaktadır. Sahip olduğu imkanlarla EMC, LVD testleri ile Risk Analizlerini yapabilmektedir.

www.egetestcenter.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>