Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Üniversite Taban Puanları
Üniversite Taban Puanları

Üniversite Taban Puanları

üniversite taban puanları

Üniversite Taban Puanları

Üniversiteye gitmek için hazırlıklara başladığınızda hangi konulara ne kadar çalışmanız gerektiğini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Aksi halde sınavlardan istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Eğer hangi konuların sınavlarda ne ağırlıkla çıkacağını bilmiyorsanız sitemize girerek YGS-LYS konu dağılımı bölümüne bakabilirsiniz. Bu bölümde hangi konunun hangi yıllarda ne kadar yoğunlukla çıkmış olduğu sizlere gösterilmektedir. Bu sayede sizde hangi konulara ne kadar ağırlık vermeniz gerektiğini bileceksiniz. Bu da ders çalışmalarınıza olumlu olarak yansıyacaktır.

Sınavlara hazırlanırken merak edilen konulardan bir diğeri de alacağınız puanların ne kadar olacağıdır. Eğer evde ya da okulda deneme amacıyla sınavlar yapıyorsanız bu sınavlardan ne kadar puan aldığınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için YGS-LYS puan hesaplama bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Hangi bölümden kaç doğru kaç yanlış yaptığınızı hesaplama programına doğru bir şekilde girerek sizde ne kadar puan aldığınızı hesaplayabilirsiniz. Yapacağınız hesaplamalardan sonrada üniversitelerin taban puanlarına bakarak aşağı yukarı kazanacağız bölümleri öğrenebilirsiniz. Eğer puanlarınız sizin için yetersizse çalışmalarınızı buna göre yeniden şekillendirebilirsiniz.

Üniversite sınavlarına hazırlanacağınız zaman girmek istediğiniz bölümleri ilk olarak belirlemeli daha sonra ise ona göre çalışmalarınızı yapmalısınız. Eğer girmek istediğiniz bölümlerin puanlarının ne kadar olduğunu öğrenmek isterseniz Üniversite taban puanları bölümüne bakabilirsiniz. Bu bölümde yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin taban puanları sizlere gösterilmektedir. Bu puanları kendi aldığınız puanlar ile karşılaştırabilir ve bu sayede durumunuz hakkında aşağı yukarı bir fikir edinebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>