Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Ucuz uçak bileti kampanyaları

Ucuz uçak bileti kampanyaları

YOLCULUK

 

Seyahat etmek kavramı artık bir yerden başka bir yere gitmenin dışında gidilen yolun çekilebilirliliğini de ifade etmektedir. Seyahat ederken çoğu insanın başına kötü olaylar gelmiştir. Bu olaylar yüzünden bazen bir yerden başka bir yere gitmeyi istememeye başlıyoruz. Yolculuğumuz ne kadar uzun olursa biliyoruz ki yolculuk boyunca sıkıntılı olaylarla karşılaşma oranımız giderek artar. Bu yüzden bir yerden başka bir yere gidecekken mümkün olduğunca az bir süre içerisinde yolculuğu tamamlamak isteriz. Ne yazık ki bu isteğimiz eğer uzun mesafeye gideceksek mümkün olmamaktadır.

İki yer arasını en kısa mesafe olarak ölçmeye kuş uçuşu olarak gündelik hayatta kullanırız. Yani görülüyor ki iki yer arası mesafeyi en kısa sürede gitmek istiyorsak o yerler arasını karayolu ile değil kuş uçuşu gitmemiz gerekiyor. İnsanlar iki yer arası mesafeyi en aza indirmek için uçakları icat edip onları günlük hayatta insanların hizmetine sunmuşlardır.

Böyle bir icadın varlığı güzel oluyor ama tonlarca ağırlıktaki metal parçaları yerden yükseğe kaldırmakta bir maliyet gerektiriyor. Uçak firmaları bu maliyetlerin çoğundan kurtulmak için uçak bileti fiyatlarını yüksek tutmaktadırlar. Bu yüksek fiyatlı uçak biletleri yüzünden insanlar karayolunu tercih etmeye devam ediyorlar. Ama firmalar rekabet için ucuz uçak bileti kampanyalarını insanlara sunmaya başladılar. Mesela İzmir Antalya uçak bileti diye herhangi bir firmaya sorduğumuzda fiyatlar yüksek olacaktır ama yapılan kampanyalar sayesinde biletler daha ucuza alınılabilmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>