Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Türkiye’de Gezilmesi Gereken Yerler
Türkiye’de Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye’de Gezilmesi Gereken Yerler

Günümüz şehir hayatı, apartman hayatı, çileli trafik, yetişemediğimiz faturalar, çalmayan ders zilleri, bitmeyen ödevler, hep aynı mekânda hep aynı şeyi yapmak, hayatı zindan ediyor. Evet, son derece rahat apartmanlarımız, son model arabamız, son moda ve kalitede elbiselerimiz, bize çoğu zaman zindanda olduğumuz hissini veriyor. Çünkü İnsan doğasız yapamaz.

İnsan her zaman aynı şeyi yaparsa, yaşadığı hayat ona sıkıcı gelmeye başlar. İnsanları huzur veren temiz hava, artık şehir yaşantımızda imkânsız hale geldi. Kış aylarında hava kirliliği sebebiyle nefes alamaz olduk. Sabahları çalışmayan arabalar, geç kalan öğrenciler, yetişmeyen ödemeler, şehir hayatını çekilmez hale getirmektedir.

geizlmesi gerekn yerler

Türkiye gibi üç tarafı denizlerle çevrili, havası güzel, doğası eşsiz başka bir ülke yoktur her halde… Böylesine güzel yaratılmış ülkemde, insanlar yaşamaktan bıkmıştır. Gezilecek yerler, görülecek yerlerin bol olduğu Türkiye’de, gezilecek, görülecek yer yok demek, gezmeden görmeden konuşmak anlamına gelmektedir. Stresli şehir yaşantısından bir an için sıyrılıp, tatil yapılabilecek mekânları araştırmak, bizim için iyi olacaktır. Gezilmesi gereken yerler, stresli şehir hayatını unutturacaktır.

Okul öğrencileri, Mayıs ayı gelince, piknik yapacak alanları araştırarak, pikniğe çıkmak isterler. Aynı şehirde yıllarca yaşayan insanlar, hep ayni yerlerde piknik yaptığı için, artık yaptığı piknikten zevk almaz olmuşlardır. Çünkü ağaç aynı ağaç, su aynı sudur. Baharın verdiği neşe yanında, değişik yerlere gitmek, hep aynı yere gitmenin verdiği sıkıcılığı ortadan kaldıracaktır. Bunun yolu da sormaktır, dersek yanlış olur. En iyi çözüm, bu dalda en iyi çözümleri sunan internet sitelerine başvurmaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>