Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » TOZ BOYA FARKI VE TESİSLERİ

TOZ BOYA FARKI VE TESİSLERİ

TOZ BOYA FARKI VE TESİSLERİ

Toz boya tesisi ve yüksek kalitesi ile hizmet etmeye devam etmektedir. Kullanım alanlarının otomotiv sektöründen başlayıp birçok alanda kendini belli etmesi gözlerden kaçmamaktadır. Boyalar daha çok yüzeylerin kapatılması amacıyla püskürtülerek yapılan işlemdir. Değişik renklere sahip olan boya açık veya koyu olarak ayarlanabilen özellikte gelişen teknoloji sayesinde birçok kullanım alanı mevcuttur. Dekoratif amaçlı koruma amacıyla kullanılmaktadır. Ekonomik olması ve yüksek oranda verimli kullanıma hazır halde bulunması da önemli bir ayrıntıdır.

Malzemelerin temizliği ve yüzeyin düzgün olması toz boya sayesinde işlem yapılarak sonrasında toz boya kabini girerek otomatik olarak boyanmaktadır. Dışarıya boyanın çıkmaması için giriş yerlerinin küçük olması gerekmektedir. Kabinin düzgün olması şarttır. Kabinin en önemli özelliklerinden biride boyanın geri döndürülmesi durumunda toz birikimini önleyecek şekilde ayarlanmış olmasıdır. Hava akımı sayesinde dikkatli bir şeklide hareket edilmelidir. Kabin etrafın temiz kalmasını sağlamaktadır.

Yaş boya tesisi boyama yapıldıktan sonra üretilen imalatın her türlü ayrıntılarının yapılması ile ortaya ayrıcalığı çıkmaktadır. Evlerimizde kullanılan yaş boya genelde duvarlarda kullanılmaktadır. Duvarların dışında ahşap veya dekoratif amaçlı yapılmaktadır. Endüstriyel makine veya büyük eşyalarda tesislerde daha ayrıntılı şekilde yapılması gerekmektedir. Önemli olan çalışmaların hızlı şekilde devam etmesi ve hizmet vermekte olduğu gerçeğidir. Hizmet anlayışı ve tecrübeleri çalışanları ile müşterilere çözüm üretilerek yapılması oldukça önemli ayrıntıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>