Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Responsive web tasarım

Responsive web tasarım

web tasarım

Web Tasarımı Ve Önemi

Kendinizi ulusal ve uluslararası ağlarda tanıtmak amacıyla oluşturulan ağ sistemlerine ve bu sistemin oluşturulma sürecine Web Tasarımı ismini vermekteyiz.

Web tasarımı bireysel ve ya Kurumsal olarak yapılabilmekte ve sizi tüm dünya ülkelerinden ulaşılabilir hale getirmektedir.

Günümüzde teknolojinin ve internet sistemlerinin gelişmesi ile birlikte milyonlarca insan internet başında saatlerini geçirmektedir. Bu sebepten dolayı internet sektörü azımsanamayacak derecede bir yoğun talep görmeye başlamıştır.

Kurumsal Web Tasarımı

Bu talepler doğrultusunda özellikle firmalar kendilerini tüm dünyaya pazarlayabilmek için ve marka isimlerini duyurabilmek amacıyla kendilerine internet sisteminde yer almaya başlamışlardır. Bu durumla beraber Web Tasarımı sektörü atılım yapmış ve ister bireysel ister kurumsal olsun tüm taleplere karşılık verebilecek dereceye ulaşmıştır.

Web tasarımı yapılacaksa belli teknik aşamaların halledilmesi gerekmektedir. Photoshop da Web arayüzü oluşturulmalı, DreamWeaver ile tasarımlar web sitesine dönüştürülmeli, HTML ve CSS üzerine çalışmalar yapılmalı, Bannerlar ve Flash uygulamaları oluşturulmalı, hosting ve domain işlemleri halledilmeli ve FTP ile site yayını yapılmalıdır.

Web Tasarımının Avantajları

Web tasarımına sahip olduğunuzda sadece bulunduğunuz bölge ile kısıtlı kalmayarak tüm dünyaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 açık bir sistem olması sebebi ile günün her saati siteniz aktif olacak özellikle kurumsal firmalar bu sayede kendilerini daha iyi pazarlayacaklardır.

Aynı zamanda dünyada ki imajınız yenilenmiş olacak ve bu da sektörde güven sağlamanıza olanak verecektir. Günümüzde internet sektörü oldukça yoğun bir talep gördüğünden dolayı bu sistemde zaman geçirmeden yerinizi almalısınız.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>