Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Ogame Oyunu Hakkında

Ogame Oyunu Hakkında

ogame

Bir evren hayal edin; yaşam filizlenmiş gezegenler, kolonileştirilmiş topraklar, teknoloji devrimi yaşamış ırklar ve tüm bunları yöneten imparatorlar. Hayal ettiğiniz tüm bu aktiviteler ogame adı altında online uzay savaş ve strateji oyununda bizzat hergün yaşanmakta.

Oyunda çok sayıda oyuncu ile aynı anca hammadde alış verişi yapabiliyorsunuz. Savaşlar, sömürgeleştirme işlemleri ve dahası gayet eğlenceli şekilde yapılabiliyor. Bolca arkadaş ediniyorsunuz ogame oyununda, bilgisayar başında sıkılmıyorsunuz ve vaktiniz eğlenceli geçiyor. İttifaklara katılıp güçlü oyuncularla ortak saldırı sistemi kurabiliyorsunuz. Elbette savaş sonrası ganimetleri ortak şekilde paylaşıyorsunuz :)

Saldırı öncesi casus sondası adlı gözetleme aracı ile düşman gezegene veya aya gönderim yapıyorsunuz, gelen bilgilere göre güçlü mü güçsüz mü kazanabilir miyim şeklinde fikir elde edebiliyorsunuz. Bazı güçlü oyuncularda casusluk tekniği yüksek ise ogame oyunu için o gezegenleri bilgilerini alamayabilirsiniz. Bu tip şüpheli durumlarda hiç bir şekilde saldırı yapmayın.

Oyunun diğer bir güzel yanıda gezegenlerinize ay oluşturabiliyorunuz. Çok büyük savaşlar yaparsanız ay oluşma şansı  yükseliyor. Ayınız olduğunda diğer gezegenlerdeki filo hareketlerini gözetleyebiliyorsunuz. Aydan filo kaldırdığınızda ise hareket görünmüyor. Ay yok etmek için ise ölüm yıldızı gerekiyor. Biri ayınıza çok sayıda ölüm yıldızı ile gelirse ayınızın yok olma riski o derece yüksek oluyor.

Ay yok oluşu sonrası o bölgede hammaddeler oluyor ve buna harabe alanı deniyor. Geri dönüşümcü gemileri ile buraya gelerek hammaddeleri toplayabilliyorlar. Elbette bu durumda ilk sizin toplamanız gerekir. Bu anlık işlemler için mutlaka ogame oyna ve riske edilecek işlemler yapma.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>