Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Ofisler İçin Cam Yapı
Ofisler İçin Cam Yapı

Ofisler İçin Cam Yapı

cam

CAM HAYATIN HER YERİNDE

İnşaat sektöründen güzel sanatlara kadar cam hayatımızın her noktasında bulunuyor. Cam sektörü gerek sanayi alanında gerek evlerimizde kullandığımız eşyalarda gerekse hayatları cama yansıtan sanat eserlerinde yer alıyor. 5000 yıldır insan yaşamında olan camın kullanım alanı son 60 senede büyük çeşitlilik gösterdi.  Genelde bütün sanayi camları doğal hammaddelerden oluşan camlaştırılabilir karışımın yüksek sıcaklıkta eritilerek aşırı eriyen sıvının dondurulmasıyla elde ediliyor.
Camların özel olarak hazırlanması ise buhar fazında çökeltme ya da jel-çözelti yöntemleri gibi uygulamalarla gerçekleştiriliyor. Kullanılan camların bilinmeyen yönlerini geliştirmek niteliklerini yükseltmek ve kullanım alanlarını daha da çeşitlendirmek için halen çalışmalar yürütüldüğü için cam sektörünün gelecekte daha da önem kazanacağını söyleyebiliriz. Yeryüzünde bolca bulunan doğal maddelerle hazırlanan camın çevreyi kirletmeyen bir madde olması her alanda kullanılmasının nedenleri arasında yer alıyor. Mekanik dayanıklılığı bükülmelere ısıtılarak yapılan zorlamalara ve darbelere dayanıklılığı sayesinde cam binalar ile taşıtlarda kullanılıyor. Plastik filmlerle yaprak olarak üretilirse insanların kıymetli eşyalarının güvenliğini sağlayan malzemelere dönüşen camın diğer özellikleri arasında kimyasal maddelere olan dayanıklılığı tepkimeye girmemesi su ve hava sızdırmazlığı yer alıyor.
Binalarda ses yalıtımı için de kalın veya çift cam kullanılıyor. Estetik amaçlar da camın diğer kullanım alanları arasında bulunuyor. Bu camlar da duvarları süsleyerek şahane görüntüler sunarak mekanda bulunanlara hoş duygular yaşatıyor. Cam sektöründe önemli bir noktaya gelmeyi kaliteyi her zaman yüksek tutmayı ve müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız tecrübeli ve uzman ekibiyle dün olduğu gibi bugün de geleceğe yatırım yapmayı sürdürecektir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>