Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Nötralizasyon Kabı

Nötralizasyon Kabı

nötralizasyon

Nötralizasyon Kabı

Günümüzde kimyasal atıkların yoğun bir şekilde çevremizi kirlettiği dünyamızda bu konuda çeşitli ürünlerin üretilerek çevreye zarar vermenin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan nötralizasyon kabı atık niteliğindeki suları arıtarak çevreye bu atıkların zararını en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Endüstriyel aktiviteler sonucu ortaya çıkan atık sular genel olarak pH değeri ya çok yüksek ya da çok düşün olmaktadır. Bu atık sular ekolojik çevreye işlem göremeden bırakılırsa doğal çevreyi bozucu niteliğe sahip olmaktadır. Bu yüzden bu tip atık suların çevre için en uygun pH değeri olan 6-7 civarında olmalıdır. Bu yüzden bu sular arıtmaya gitmeden önce nötrlenmesi gerekmektedir. Bu nötrleme işlemi genel olarak nötralizasyon tankı ile yapılmaktadır. Bu tankların içinde ya asidik sular nötrlenir ya da bazik nitelikte ki sular nötrlenirler böylece arıtma öncesi uygun hale gelmektedir.

Ayrıca sadece endüstriyel atıklar değil medikal atıklara yönelik olarak nötralizyon işlemi yapılmaktadır. Bu yüzden labaratuar ortamındaki tıbbi atıklar direk olarak kanalizasyon sistemine verilemez. Bu yüzden bu tıbbi atıklar ilk olarak nötralizyon işlemine sokularak tıbbi atıkların çevreye zarar vermeyecek nitelikte bir pH değerine sahip olması gerekmektedir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bu işlemler için gerekli olan nötürleme tankları ve kapları sayesinde çevreye en az zarar verir nitelikte işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler ile doğaya karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Böylece çevreye karşı olan sorumluluklarımızı yapmış oluruz.

http://www.ahmetbulutmakina.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>