Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Marka Ve İsim Tescili

Marka Ve İsim Tescili

Marka Ve İsim Tescili İle Rahat Edin

Marka tescili ile birlikte, markalaşan isimleriniz ve firmalarınız, başkaları tarafından kullanılamaz. Markalaşmanın önemli bir bölümü olan, marka tescil işlemleri, isim hakkınızı korumaktır. Bir firmanın isim yapması, sattığı ürünlerin markalaşması uzun süre ve büyük çaba ister. Büyük çabalarla markalaştırdığınız isimlerinizi, başkalarının kullanıp yararlanması, sizin için büyük zarar olacaktır. Bu nedenle marka tescil yaptırmak önemlidir.

Marka tescili nasıl yapılır? Marka tescili için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru işlemleri için marka tescili ofisi ile çalışmak, iş takibinizin en iyi şekilde yapılması demektir. Kısa zamanda marka tescili yaptırmak için, ofislerle çalışmak daha uygundur. İnternetten markatesciliofisi.com adresinden başvuru yaptırmak son derece kolaydır.

İsim, soy isim, firma adı, web sitesi ve benzeri sorularla, başvuru formunu dolduruyorsunuz. Sizin adınıza tescil ofisleri başvuruyu Türk patent enstitüsü başvuru bölümüne yapmaktadırlar. Enstitü, öncelikle marka tescil ücretleri kategorisinde, başvuru ücreti, marka tescilinin kabul edilmesinden sonra, hesap yenileme ücreti almaktadır. Marka tescil işlemleri 10 yıllıktır. Her on yılda bir yenileme başvurusu yapılması gerekir.

Yenileme başvurusunun yapılmaması halinde marka tescil işlemleriniz gerçekleşmez. Böylece isim hakkınızda bitmektedir. Marka tescilinin yenilenmesi için 10 yıllık sürenin bitimine 6 ay kala başvuru yapılabilmektedir. Başvuru işlemlerinin takibinin ofislere verilmesi, takip işlerinizin ve marka tescil işlemlerinizin en iyi şekilde devam etmesini sağlamaktadır. İsim hakkı ile piyasalarda isimleriniz üzerinden markalaşma işlemlerinizi rahatlıkla devam ettirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>