Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Marka Tescili İle Markanızı Garantiye Alın

Marka Tescili İle Markanızı Garantiye Alın

Marka Tescili İle Markanızı Garantiye Alın

İsim hakkı, günümüz piyasasında oldukça önemlidir. Bir isimle tanınmak ve herkesin o isimle sizi tanıması, o ismin marka olduğunu gösterir. Ancak birileri çıkıp bu ismi kullanabilmektedir. Bu ismi kullanan kişiler, sizin hedef kitlenize ulaşabilmektedir. Bu da sizi büyük zarara uğratır. Bu nedenle, marka tescili ve isim tescili işlemleri büyük önem arz eder. Bu bağlamda marka tescili yaptırmak oldukça önemlidir.

Marka tescil ettirmek isteyen bir kişi veya firma, marka tescil ofisi ile veya Türk patent enstitüsü ile bağlantı kurmaktadır. İşlerinizin bir bilen tarafından, marka tescil ücretleri karşılığında takip edilmesini istiyorsanız, ofislerle irtibata geçmelisiniz. İrtibat için markatescilsitesi.com ardesi de kullanılmaktadır.

Başvuru formunda isim, soy isim, firma ismi ve tescil edilecek isim hakkında sorulan vardır. Birde irtibat için telefon ve e-mail gibi adreslerde kullanılmaktadır. Başvuru formu ve ücreti, sizin adınıza Türk Patent Enstitüsüne yatırılır. Belli bir süre onay süresi vardır. Bu onay süresi sonunda marka tescili onaylama yetkisi sadece Türk Patent Enstitüsüne aittir. Uygun görüldüğünde onay vermektedirler.

Hesap yenileme ücretinin yatırılması ile birlikte 10 yıllık marka tescil hakkı size verilir. Bu on yıl süre zarfında, markanızın isim hakkı sadece size aittir. Başkası kullanamaz. Kullanırsa para cezası ödemek zorundadır. Marka ismini satabilirsiniz. Ancak, ikinci 10 yıl için yeniden başvuru yapmadan, tekrar marka isim hakkını elde edemiyorsunuz. Bunun için, takip işlerini ihmal etmeyiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>