Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescil İşlemleri İhmale Gelmez

Marka, bir firmanın ulaşmak istediği en önemli hedeftir. Büyük markalara baktığınız zaman, markalaşmanın ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Bu nedenle, markalaşmak oldukça önemlidir. Markalaştıktan sonra, marka tescili yaptırmak da oldukça önemlidir. Bunun için acilmarkatescili.com adresi ile çalışmalısınız.

İnternette en çok sorulan sorulardan biri olan, marka tescili nasıl alınır? Sorusu, oldukça büyük önem arz etmektedir. Marka tescilinin yaptırılması, oluşacak kargaşayı ve mağduriyetleri önleyecektir. Bu nedenle, marka tescil alma işlemleri ile bir nevi firmanızı garantiye almış olacaksınız. Bu gün için büyük firmaların üzerinde durduğu en önemli iş, marka tescil işlemleri ve bu markanın reklam edilmesidir.

MARKA TESCİLİ NASIL YAPILIR?

TPE ve diğer marka tescil ofislerine ait sitelerden, marka tescil işlemleri için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken ad, soy ad, e mail adresi, tescil sınıfı ve tescil edilecek gibi birçok soru ile karşılaşacaksınız. Tescil için marka tescil maliyetleri hakkında bilgiye, başvuru sitelerinden ve marka tescil ofisleri gibi yerlerden alabilirsiniz.

Türk Patent Enstitüsüne başvurunuz sunulduktan sonra, uygun görüldüğü takdirde, 10 yıllık isim hakkını alabilmektesiniz. 10 yılın dolmasına 6 ay kala, yeni 10 yıl için yeniden başvuru yaparsınız. TPE ye başvurduktan sonra, asıl başvuru için tekrar ücret ödüyorsunuz. 10 yıl boyunca, firmanızın ismi markalaşmış olacaktır. Bu süre zarfında, hiçbir kişi veya kuruluş, sizin izniniz olmadan, firma ismini veya ürünlerinizin ismini kullanamaz. Aksi takdirde, yaptırım uygulama hakkına sahip olacaksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>