Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Marka tescil ettirmek

Marka tescil ettirmek

Marka İle İsim Hakkınızı Garantiye Alın

Yeni bir iş kuran bir kişi, firmasının veya ürünlerinin isim hakkını almadığı zaman, birileri çıkıp, sizin isminizi kullanabilir. Bu nedenle marka tescil işlemi çok önemlidir. Markalaşma oldukça önemlidir. Bu iş için markatescilalmak.com adresine başvurabilirsiniz. Bu adresten marka tescil ettirmek oldukça kolaydır. Sizin adınıza, Türk Patent Enstitüsüne marka tescili almak, aracılarla oldukça kolaydır.

Marka tescili için marka tescil ofisi ile çalışanlar, marka tescil işleminde bir adım önde olur. Bir adım önde olmak için, ofislerle ve markatescilalmak.com ile çalışmalısınız. Türk Patent Enstitüsüne yapacağınız başvuru ile marka tescil işlemini yaptırabilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru ücreti ve iş takibi ücreti ödüyorsunuz. İş takibi işi ile ofisler, marka tescil işlemlerini daha iyi takip etmektedir.

Marka tescili için Türk Patent Enstitüsüne ödediğiniz başvuru ücretinden sonra, Türk Patent Enstitüsü başvurunuzu değerlendiriyor. Kabul edildikten sonra, hesap yenileme ile yeni bir ücret ödüyorsunuz. Bu işlemden sonra markanız 10 yıl boyunca sizin patentiniz oluyor. Kullanımı sadece size ait oluyor. Ancak 10 yıldan sonra yeni giriş yapılmadığı takdirde, marka tescil işlemleriniz iptal edilmektedir. Ödediğiniz marka tescil ücretleri marka tescili için gereklidir.

Marka tescili gerçekleştikten sonra, firmanız veya isminiz sizindir artık. Sizden başka firma isminizi veya markalaşmasını istediğiniz bir şeyini ismini asla kullanamaz. Kullandığı zaman, cezai müeyyide uygulanır. Bu ceza sayesinde, başkalarının tescillenmiş isimlerini kullanma işlemleri büyük ölçüde engellenmiş olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>