Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Marka tescil başvurusu

Marka tescil başvurusu

Marka Tescili İle Taklit Edilemezsiniz

Ünlü markaların taklit edilememesi, bu markaların tescilli olmasıdır. Tescilli markaların taklit edilmesi veya direkt olarak kullanılması, para cezasına neden olur. Büyük para cezalarına neden olan marka taklidi, oldukça ciddi sonuçlara neden olur. Bu yaptırımların uygulanmasının nedeni, firmanızın veya ürününüzün isim hakkının korunmasıdır.

Patentini alacağınız ürün veya isimler, TPE’nin (Türk Patent Enstitüsü) tarafından onaylanması gerekir. İlk yatırdığınız ücret başvuru, ikinci yatırdığınız ücret ise, hesap yenileme ücretidir. Yeni icatlarınızda rahatlıkla patentleyebildiğiniz enstitüde, patent kurallarına uyan icatlar patentlenmektedir. Sanayide kullanılabilme ve her şeyi ile orjinal olma şartları vardır.

Marka tescil işlemlerinde markatescilialma.com adresi, aradığınız adrestir. Adreste başvuru formu ile marka tescil alma işleminizi gerçekleştirmektedir. Sizin adınıza Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapan site, iş takibi ücreti almaktadır. Bütün marka tescil maliyetleri işlemlerini, markatescilalma.com adresinden öğrenebilirsiniz.

İş takibi ile kısa zamanda marka tescil belgesi alma işleminiz gerçekleştirilmektedir. İlk marka tescil başvurusu işleminde, TPE, 10 yıllık bir markanızı tescilleme süresi verir. İkinci bir on yıllık marka tescil süresi için, yeniden başvuru yapmalısınız. Ancak bu başvuru, süre uzatma işlemi şeklinde olacaktır. Türk Patent Enstitüsü, bütün marka tescil işlemlerinde tek söz sahibidir.

Bu nedenle, başvuru esnasında, bu işin uzmanı olan elemanlarımıza danışmalısınız. Netice alıp alamayacağınızı ve ne kadar sürede netice alacağınızı, işinde uzman elemanlarımız, kısa zamanda size bilgi verebilmektedir. Marka tescilinde, işi bilenlerle çalışmak, başarının yarısıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>