Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Lazer Kesim Nedir?
Lazer Kesim Nedir?

Lazer Kesim Nedir?

lazer kesim

Lazer Kesim Nedir?

Endüstriyel üretimin her alanında kullanılan lazer kesim teknolojisi daha da ileri ve sağlam adımlarla devam etmektedir. Lazer diye adlandırılan ışın; Karbondioksit gazına akım verilmesi ile elde edilir. Ama verim artırılması için karbondioksit gazına helyum ve azot gazları da eklenerek verim artırılır. İşte elde edilen ışınlarla tezgâhlarda yapılan kesim işlemine lazer kesim denir. Şuan da bile birçok endüstri üretim alanında kullanılan birçok lazer kesim tezgâhı bulunmaktadır. Lazer kesim tezgâhları birçok sağlam metal kesimini daha kolay ve az bir insan gücü ile daha güvenli bir şekilde yapmaktadır. Bu şekilde birçok üretim daha hızlı şekilde gerçekleşmekte ve bu işlerin daha kaliteli yapılmasını sağlamaktadır. Hem üreticiye hem de alıcıya çok fazla bir vakit kazancı sağlamaktadır.

Birçok amacı olan ve avantajlı bir kesim yöntemi olarak kullanılan lazer kesim şuana kadar çok alanda kullanıldı ama ileride ne olacağını teknolojinin ne yapacağını ya da üreticilerin hangi yollara başvuracağını bilemeyiz ama şu bugünden bariz belli olmakta. Uzunca bir süre boyunca bu kesim teknolojisinin devam edeceği bariz bellidir. Yani demek istediğim “Görünen köy kılavuz istemez.” Sizlere bu konu hakkında elimden geldiği kadar yardımcı oldum fakat daha fazla yardımcı olmayı isterdim ama elimde bulunan bilgileri toparlayınca anca bu kadar çıktı yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Herkese iyi ve mutlu günler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>