Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Kullanıcı Dostu 3D Yazıcı

Kullanıcı Dostu 3D Yazıcı

yazıcı

Dünyanın En Kullanıcı Dostu 3D Yazıcısı Buccaneer Türkiye’de

3 boyutlu yazıcıların herkes tarafından kullanılabilmesi vizyonuyla geliştirilen Buccaneer marka 3D yazıcı geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa sunuldu. Kullanım kolaylığı, düşük maliyeti ve ileri teknolojisiyle Buccaneer, 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin okul ve evlere girmesini hızlandıracak gibi görünüyor. Pirate3D isimli şirket tarafından üretilen Buccaneer’in kurulumu son derece hızlı ve basit bir biçimde yapılabiliyor. Buccaneer’i kullanmak da çok kolay. Masaüstü ve mobil uygulamaları, anlaşılır ve fonksiyonel yazılımı, kablosuz bağlantı imkanı gibi özellikleri Buccaneer’i kullanım kolaylığı açısından diğer 3 boyutlu yazıcılardan ayırıyor. Buccaneer’ın yazılımını kullanarak istediğiniz 3D modeli kolayca oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca, STL uzantılı dijital model elde etmeye yarayan SketchUp ya da benzeri programların çıktılarını ve internet üzerindeki üç boyutlu model paylaşım sitelerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz modelleri de Buccaneer’le üretebilirsiniz. Tüm bunların ötesinde Buccaneer’in zengin 3D model kütüphanesi Hazine Adası’nda yfer alan hazır modelleri de kullanarak üretime vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

3 boyutlu yazıcı tecrübesini en üst düzeyde yaşamanızı sağlamak amacıyla Buccaneer en ileri donanım ve yazılım bileşenlerine sahip. Patentli özel enjektör teknolojisi sayesinde saatlerce sorunsuz üretim yapabiliyorsunuz. Ayrıca Buccaneer hem şık hem de sağlam bir gövde yapısına sahip.

Buccaneer 15,2 x 10,2 x 18,2 cm ölçülerinde ve 7 kg ağırlığında. Buccaneer’ın maximum çıktı büyüklüğü 13,6 x 9,6 x 14,6 cm ölçülerinde. Buccaneer 3D yazıcı FDM teknolojisiyle üretim yapıyor. Buccaneer’in enjektör çapı 0,4 mm ve çözünürlüğü 50 mikron. Buccaneer filamentleri 400 gr ağırlığında, 1,75 mm çapında ve PLA maddesinden üretilmiş.

Buccaneer 3 boyutlu yazıcılarla ilgili daha fazla bilgi almak için miniFAB websitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 Boyutlu Yazıcılar Okullarda

miniFAB 3D yazıcıların okullarda kullanılmasını sağlamak amacıyla Geleceği Yaz Projesi isimli bir proje başlattı. Bu kapsamda, okullara  hem 3 boyutlu yazıcılar hem de bunların kullanımına yönelik eğitim içeriği sağlanıyor. Projeye katılmak isteyen okullar Buccaneer marka 3 boyutlu yazıcıları çok uygun koşullarda temin etmiş oluyorlar. Daha da önemlisi, uluslararası uzmanların desteğiyle hazırlanan 3 boyutlu yazıcı eğitim paketi sayesinde öğrencilerin bu teknolojiyi en iyi şekilde tanıyıp kullanabilmesi sağlanıyor. Eğitim paketi, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik iki farklı seviyede hazırlandı ve sunumlar, ders notları ve videolardan oluşan zengin bir içeriği kapsıyor.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>