Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » İSO 14001
İSO 14001

İSO 14001

iso 14001

İSO 14001

Çevre Yönetim Sistemi olarak tanınan İSO 14001 olağan ürünün tüketiciye sunulmasını sağlayarak çevresel etkilerin ön plana alınmasına kaynaklık etmektedir. Bir tür sistematik yaklaşım olan İSO 14001 sahip olduğunuz şirketin çevresel faktörlere bağlı performanslarını inceleyerek kontrol adımının gerçekleşmesini destekler. ISO Standart Geliştirme Komitesi aracılığı ile geliştirilen İSO 14001 olağan tüm çevresel konuları ele alma açısından kaynak niteliğine sahiptir. Suya ve toprağa verilen zararlar, olağan kaynak kullanımının az miktara indirilmesi gibi konuları inceleyen İSO 14001 aynı zamanda risk analizleri diye adlandırdığımız tabanda kurulan bir tür yönetim paneli olarak bilinmektedir.

İSO 14001; düzeltici ve önleyici faaliyet, planlama, olağan yönetimin gözden geçirilmesi, çevre politikası ve genel gereksinimler olmak üzere gruplara ayrılmaktadır. Çevresel standartlara uygunluk gösteren İSO 14001 destekleyici ve temel sistemlerin ön plana çıkarılmasını sağlamaktadır. Çevre Yönetim Sistemi yani İSO 14001, uluslar arası konularda mevzuatın artış göstermesini sağlayarak market stratejilerinin gerçekleşmesini destekler. Rekabetin gerçeklemesine olanak tanıyarak pazar payını artırmaktadır. Maliyet kontrolünü ön plana alan ISO 14001 aynı zamanda kaynaktan başlayarak kirliliği kontrol eder ve kısa zaman zarfı içinde verimliliğin elde edilmesine olanak tanır. Enerji tasarrufunu ön plana çıkararak verimliliği artıran İSO 14001 olağan şirket faaliyetlerinin çevreye etkisini inceleyerek planlamaların gerçekleşmesini destekler.

Çevre risklerini belirleyen İSO 14001 uluslar arası alanda tanınmışlık elde ederek prestijin kazanılmasını sağlar. Eğitimli personeller aracılığı ile çevre bilincinin oluşturmakta ve motive planlamasını gerçekleştirmektedir. Çevreye bırakılan atıkların azalması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen SO 14001 kaynakları etkin kullanmakta ve olağan tüm tüketicilerin sorularına kısa zaman zarfı içinde yanıt vermektedir.

Tüm kuruluşların sahip olduğu etkileşimleri kontrol altına alarak başarılarını iyileştirmekte ve uluslar arası kuruluşlar tarafınca tanınması sağlanmaktadır. Kalite Yönetim Sistemleri aracılığı ile tüm dünyaya tanıtılan İSO 14001 aynı zamanda belge ve izinlerin alınmasını da kolaylaştırmaktadır. Acil durumlarda yani yangın, sel ve deprem gibi benzeri vakalarda olayların azalmasını destekleyerek kontrolün ele alınmasını sağlayan İSO 14001 global pazarlarda da kısa zaman zarfı içinde kabul edilirliği desteklemektedir.

Kalite Belgelendirme : http://www.asbcert.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>