Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » İsim tescili

İsim tescili

İsim tescili

Her firmanın bir hayali vardır. Bu hayali, bir gün çok büyük bir firma olmaktır. Bu firmaların büyümesi ve isim yapması, markalaşması anlamına gelmektedir. Markalaşan bütün firmalar, son derece başarılı olabilmektedir. Başarının sırrı olan marka olma, belli merhalelerle gerçekleşmektedir. Bir firma isim tescil ettirmek istediğinde bu işin uzmanı isimtescilofisi.com adresine başvurmaktadır.

Aracılık ücreti alan bu firmalar, işin uzmanı olduklarından dolayı, hızlı netice almaktadırlar. Hızlı ve güvenilir çalışan isimtescilofisi.com adresi, sizin yerinize isim tescili için Türkiye Patent Enstitüsüne başvurmaktadır. Başvuru formunda, isim, soy isim, firmanın bilgileri, yetkilinin bilgileri ve belgeleri, tescil edilecek isim gibi birçok bilgi istenmektedir. Bu işlemlerle isim tescili için ilk adım atılmış olacaktır. Başvuru ücretinden sonra, değerlendirmeler başlayacaktır.

Aynı isimde başka tescilli isim varsa, isim başvurunuz kabul edilmez. Bu nedenle, isminiz orijinal olmalıdır. İsmin orijinal olması isim tescil işlemi için önemlidir. Başvuru onaylanınca, hesap yenileme ücreti yatırılır ve 10 yıllık isim hakkı elde etmiş olursunuz. 10 yıl bitince, yeniden isim başvurusu yapılır. Bu başvuru ile birlikte, isim hakkı tekrar size verilir.

İsim hakkının ihmal edilmesi, büyük zararlara yol açabilir. Bin bir zorluklarla tanıttığınız firmanızın ismini tescil ettirmezseniz, sonuç olarak, birileri çıkacak ve firma isminizi taklit edecektir. Bu da çalışmalarınızı boşa götürecektir. Bu nedenle büyük firma olmak için isim hakkı işlemlerinin ihmal edilmemesine özen göstermemiz, sağlıklı çalışmalar için önemlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>