Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » İDATA İLE VİZE BAŞVURUSU

İDATA İLE VİZE BAŞVURUSU

İDATA İLE VİZE BAŞVURUSU

 

Almanya ve İtalya’ya gitmeyi düşünüyorsanız vize işlemlerinizi tamamlayabilmek için resmi yetkili tek kuruluş olan idata büroları üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Başvuru sahibi gideceği ülkenin vize işlemlerini halledebilmesi için bizzat veya vekâlet vereceği bir kişinin işlemleri tamamlaması gerekmektedir. İdata’nın İnternet sitesine girerek vize başvuru formlarına ulaşır ziyaret amacınıza göre istediğiniz vize türünü belirler ve gerekli evrakları ve formlara ulaşabilirsiniz.

Ödeyeceğiniz vize ücreti ve koordinasyon bedeli hakkında da size bilgi veren internet sitesi sayesinde konsolosluğa gittiğinizde herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız. Bulunduğunuz şehirdeki başvuru bürolarının adreslerine çağrı merkezi telefon numarasına yine internet üzerindeki resmi sitesinden ulaşabilir iletişim bilgilerini aldığınız size en yakın olan büroya sabah 0830 öğlen 1230 saatleri arasında gidip vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Gerekli evrakları tamamladıktan ve evraklarınızı eksiksiz teslim ettikten sonra vize isteme amacınız ile ilgili olarak konsolosluğa tekrar davet edilir gidiş amacınız ile ilgili sorulara cevap vermeniz isteniz.

Başvurunuz sonrasında web sitesinden başvuru durumunuzu takip edebilir vizenizin onayı çıktığında ise pasaportunuzu teslim almak için sms ile bilgilendirilirsiniz. idata telefon ile başvuru sistemini maalesef kabul etmemektedir. Zaten web sitesindeki formlar ve yönlendirmeler sayesinde telefon etmenize gerek kalmadan her şeyi eksiksiz bir şekilde hazırlamanıza imkân sunmaktadır. Resmi ofislerinin dışında başka hiçbir kurum veya kuruluşa başvuru yapamazsınız. İtalya ve Almanya ülkelerinin ziyareti için tüm vize işlemlerini bu sistem üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>