Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Hidrolik sistemin en önemli parçaları

Hidrolik sistemin en önemli parçaları

HİDROLİK VALFLER

Hidrolik valfler hidrolik sistemin en önemli parçalarından biri olup hidrolik sistemler içindeki sıvının yönünü basıncını ve hızını kontrol eden devresel elemanlardır. Valfler ayrıca hidrolik silindir gibi yapıların hareketini de sağlamaktadır. Hidrolik valf temel olarak 4 çeşit olarak üretilmektedir. Birincisi hidrolik silindirin hızını hidrolik motorun devrini ayarlayan akış kontrol valfleridir. Bu valfler sistemdeki mevcut basıncı düşürdüğü için yüksek oranda ısı açığa çıkmaktadır.

İkinci valf çeşidi ise hidrolik sıvının sadece bir yönde akmasını sağlayan çekvalflerdir. Çekvalflerden geçen sıvı bir daha geri dönememektedir. Genelde hidrolik pompayı korumak amacıyla kullanılmaktadır. Üçüncü valf çeşidi hidrolik akışkanın hangi yönde gideceğinin tayin edilebildiği yön kontrol valfleridir. Bu valfler bir nevi trafik valfi olup gerektiğinde sıvının yolunu açıp kapatılabilmektedir. Dördüncü ve son valf çeşidi ise hidrolik sistemi istenilen basınç düzeyinde tutabilmeye imkan sağlayan basınç kontrol valfleridir. Hidrolik sistemler hidrolik ünite denilen bir ana güç merkezi tarafından kontrol edilmektedir. Yani hidrolik üniteler hidrolik sistemlerin ihtiyacı olan gücü temin etmektedirler.

Hidrolik üniteler hidrolik sıvının depo edildiği tank tanktaki sıvıyı sisteme aktaran hidrolik pompa pompayı hareket ettiren hidrolik motor ve hidrolik valflerden oluşmaktadır. Sistemin ihtiyacına göre ısıtıcı veya soğutucu üniteler ile filtreler ve gösterge panelleri de kullanılabilmektedir. Sektörünün öncü firmalarının en güçlü ve ekonomik hidrolik sistem elemanlarını sitemizden gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>