Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » GEMİ SANAYİ VE SAC ÜRETİMİ

GEMİ SANAYİ VE SAC ÜRETİMİ

GEMİ SANAYİ VE SAC ÜRETİMİ

Metal ve demir sektörünün en önemli parçalarından biri haline gelen sac ve sac ürünleri kalın levhalardan elde edilmektedir. Silindir şeklinde birbiri arasından geçirilen bu levhalar sacın genel hatlarını oluşturabilmektedir. Genellikle ölçüm standartlarına uygun olarak tasarlanan saclar pek çok farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Tamir bakım ve onarım gibi süreçler kapsamında gemilerde kullanılan gemi sacı özel kalitelerde üretilen yassı ürünlerdir.

Boy ve genişlik bakımından farklılıklara ayrılabilen bu tip sacların ağırlıkları da ürünün yapısına göre çeşitlendirilmektedir. Özellikle yeni gemi inşaa işlemlerinin başarıyla gerçekleşebilmesi için ihtiyaç duyulan bu ana ekipman elektrikli araçlarda da büyük bir işlevselliğe sahiptir. Manyetik alan kayıplarını en aza indiren silisli sacların demirin yapısını güçlendirdiği bilinmektedir. Basın ve sıcaklık bakımından en üst düzey şartlar altında üretilen kazan sacı genellikle LPG tüp imalatında ve kazan oluşturma sürecinde kullanılmaktadır. Model ve içerik bakımından farklılıklar gösteren kazan saclarının oluşum aşamalarında kalite faktörü büyük bir önem taşımaktadır.

Deniz endüstrisinin ana parçalarından biri olarak da bilinen kazan sacları genişlik miktar kalınlık uzunluk ve ağırlık gibi etmenler göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Amaç müşterinin uzun süre kullanabileceği kalite standartlarına uygun ve güvenilir bir sac üretimi sürecini başlatabilmektir. Bu süreçte hem geminin hem de müşterinin talepleri doğrultusunda üretilen kazan sacları uzun süre kullanılabilme imkanlarına bağlı olarak kitlenin ihtiyaçlarına yanıt verebilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>