Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » EV ASANSÖRLERİ

EV ASANSÖRLERİ

EV ASANSÖRLERİ

Bundan 15 20 yıl öncesine kadar yapılan inşaatlarda, yer kazanmak ya da maliyet açısından kazanç sağlamak amacıyla düşünülmeyen asansörler, günümüz inşaat sektörünün olmazsa olmazı haline geldi. Eski mimarilerde bina kat sayısının 5’i geçmemesi nedeniyle gereksiz görülen, bu nedenle yaşlı ve hasta olanların zorlandığı günler çok geride kaldı. Artık inşaat için plan ve projeler hazırlanırken, binanın kat sayısı her ne olursa olsun asansör için gerekli olan alanlara yer verilmekte ve bina içerisinde uygun alanlar ayrılmakta.

Tabi ki eski yapı olup asansörü bulunan bir çok binada bulunmakta, ancak bunlar içerisinde yapılmış olan asansörler eski teknoloji ve malzemelerin kullanım ömürlerinin dolması nedeniyle bir çok sorun ve sıkıntılar yaşatmakta, asansörde kalanlar, sıkışanlar ve asansör boşluğunun daire içerisine verdiği o rahatsız edici, uğultulu seslerde cabası. Gecenin bir yarısı binaya giren çıkan kim var kim yok duymamak mümkün değil.

Günümüzde ise artık bu gibi rahatsız edici problemler teknolojinin hızla ilerlemesi ve yeni malzeme ham maddelerin kullanılması nedeniyle konforlu, sessiz ve güvenlik açısından son derece teknolojik ev asansörü üretilmekte. Bina içerisine giriş yaptığınızda asansör düğmesine bastığınızda gayet hızlı hareket eden, konforlu ve engelli bireyleri düşünerek tasarlanmış, görme engellilerin hangi katta olduğunu duyabileceği seslendirme, duyma özürlüler için görsel bildirimler gibi özellikler bulunmakta.

Yeni yapılan bazı yapılarda ise engelliler için özel olarak tasarlanmış olan engelli asansörü tasarımlarını da unutmamak lazım. Merdiven asansörü gibi saydığımız diğer asansör çeşitlerini üreten ve ödüllü bir marka olan ThyssenKrupp Encasa adını telaffuz etmeden geçmek olmaz tabi ki. Kendilerine, hayatımızı kolaylaştırmak için harcadıkları zaman, emek ve ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>