Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » EPOKSİ KAPLAMA NEDİR
EPOKSİ KAPLAMA NEDİR

EPOKSİ KAPLAMA NEDİR

epoksi

EPOKSİ KAPLAMA NEDİR

Epoksi, yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye karşı dirençli güçlüdür ve zamanla bu direnci yitirmez. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı oldukça güçlüdür. Bu nedenle genelde zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Dekoratif renk seçeneğine sahiptir. Kolay temizlenir, hijyeniktir. Yağlara karşı da oldukça dirençlidir. Estetiktir ve solvent içermez.  Epoksi genelde donatı ve demirlerin yapıştırılmasında, kırık ve çatlakların onarılmasında, yapıların güçlendirilmesinde kullanılır.

Bu konuda firmalar çeşitli ürünlerle hizmetler vermektedir. Söz konusu firmanın ürünlerinden bir tanesi epoksi kaplamadır. Epoksi kaplama, 1mm-3mm kalınlığında, kimyasallardan etkilenmeyen, kolay temizlenen, dekoratif bir zemin kaplamasıdır. Her tür renge ve figüre sahip olduğu için her ortama uygundur.  Epoksi zemin kaplama, şeffaf ya da mat seçeneği ile tozlanmaya müsait yerlerde daha temiz bir görüntü oluşmasını sağlar. Bu gibi yerlerde temizliği hızlandırmak ve kolaylaştırmak açısından da son derece elverişlidir.  Yüzeylerde yapıştırıcı olarak da kullanılabilmektedir. Bu da dekorasyon konusunda oldukça kolay ve başarılı sonuçlar almaya sağlar. Epoksi, seramiklerde oluşan kırık yada çatlakların onarılmasında da faydalı sonuçlar veren bir üründür. Bu sayede kırık ve çatlak ürünler onarılabilir ve hasarsız bir şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Epoksi zemin kaplama firması endüstriyel zemin kaplamaları konusunda 20 yıldır hizmet vermekte ve sektörün öncüsü firmalarla çalışmaktadır. Oldukça geniş ürün yelpazesi ve maksimum müşteri memnuniyeti ile çalışmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>