Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Cam Sera
Cam Sera

Cam Sera

cam sera

Cam Sera

Bitkilerin yetiştirilmesi için uygun şartların sağlandığı alanlar günümüzde sera olarak adlandırılıyor. Bu alanlarda kişiler kendilerine bir tarım alanı kurmuş oluyorlar. Özellikle saksı bitkilerinin yetiştiriciliğini yapan kişiler bu işlemleri seralarda gerçekleştiriyor. Son dönemde teknolojinin yardımıyla birlikte meyve ve sebzelerin üretiminde de seracılık çok fazla kullanılmaya başladı. Özel sulama sistemleri sayesinde kişiler sera içerisinde kusursuz bitki, sebze ve meyveler yetiştirebiliyorlar. Seraların bitkilerin yetiştirilmesine uygun olabilmesi için bazı özellikleri bünyesinde barındırması gerekiyor. Bu özelliklerden ilki güneş ışığını kusursuz bir şekilde alabilmesi. Kurulan seraların gün içerisinde güneşin tamamını kusursuz bir biçimde alabilmesi gerekiyor. Bu sebeple de beton malzemeler kesinlikle kullanılamıyor. Cam ya da plastik malzemeler sayesinde güneş ışınları tüm açılardan alınabiliyor.

Bazı seralarda kişiler naylon malzemeyi kullanıyorlar. Ancak bu malzeme cam sera ile kıyaslandığından oldukça zayıf kalıyor. Şiddetli bir rüzgârda dahi yırtılabilecek olan bu malzemeler herhangi bir dış darbede kesinlikle zarar görüyor. Belirli notalarında meydana gelen yırtıklar da yağmurlu ya da karlı dönemlerde büyük sorunlar yaratabiliyor. Bu sebeple seracılıkta artık cam sera sistemi uygulanıyor. Kişiler hem dört duvarı hem de çatı kısmında cam kullanılan seralar sayesinde güneşi tamamen alabiliyorlar. Ayrıca son derece de güvenli bir yapı inşa etmiş oluyorlar. Kar ve rüzgâr yüküne karşı yüksek seviyede dayanıklı olan cam sera hiçbir olumsuz etki yaratmıyor.

Telefon : 90 (216) 472 23 05

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>