Öne Çıkanlar
Anasayfa » Genel » Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı

Estetik ameliyatlarında büyük bir gelişme olması sebebiyle estetik ameliyatlara olan ilgi de bir o kadar arttı. Son bir kaç yılda özellikle de burun estetiği ameliyatı yaptırma oranının oldukça büyük bir artış gösterdiği biliniyor. 18 yaşını doldurmuş herkes burun estetiği ameliyatlarından faydalanabilir. Kemerli burun ya da düşük burun ucu gibi çeşitli şekil bozuklukları ya da sağlık problemleri nedeniyle burunlarından memnun olmayan kişiler estetik ameliyat olarak, hayallerindeki güzel, yüzleriyle uyumlu ve sağlıklı burunlara kavuşuyorlar.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği yaptırmak istiyorsanız ameliyatla ilgili detayları merak etmeniz de oldukça normaldir. Örneğin ameliyattan sonra dikiş izi kalıyor mu sorusu, burun estetiği ameliyatı olmak isteyen hemen hemen herkesin merak ettiği bir sorudur. Burun estetiği ameliyatlarında dikiş, uzman doktorlar tarafından kontrollü ve dikkatli bir şekilde yapıldığı için, yüzünüzde kalıcı bir dikiş ya da ameliyat izi kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Burun estetiğiyle ilgili bir diğer soru ise iyileşme sürecinin ne kadar olduğu ve hastanın ne kadar süre hastanede yatması gerektiği gibi sorulardır.

Hasta, ameliyattan sonra genellikle 1 gün hastanede yatırılır, ertesi gün taburcu edilir. Şişliklerin inmesi ve morlukların kaybolması en fazla bir hafta sürer. Fakat burnun tam anlamıyla iyileşmesi 6 ay ve 1 yıl arasında değişmektedir. Fakat ameliyatı olduktan 1 gün sonra normal yaşantınıza devam edebilir ve alçılar alındıktan sonra da iş ya da okul hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>